+420 730 893 122 TiskovyExpress@hrg.cz

1

Jak připravit vlastní knihu na tisk a k vydání?

V našem průvodci (obsah vlevo) se dozvíte, co je sazební obrazec, jak připravit text a obrázky a jaké jsou používané typy knižních vazeb. Dále jak se počítá výrobní cena knihy, co je ISBN a zda ho k vydání knihy potřebujete. Samozřejmě, jak odeslat hotové podklady ke knize k tisku.

Vysvětlení základních pojmů pro tisk vlastních knih a jejich přípravu

Cílem přípravy knihy je snaha z Vašich podkladů vyrobit správná tiskové data ve formátu tiskového PDF. V podstatě jsou potřeba dva PDF soubory: 1. pro tisk BLOKU knihy a 2. pro tisk OBÁLKY.

Pro rychlou přípravu knih s jednodušším rozvržením můžete zdarma využít naše WORD šablony

Jak se zákazníkům líbí naše knižní produkce a služby si můžete přečíst zde.

Tisk vlastních knih – minimální výrobní náklady knih dle typu knižní vazby:

S ohledem na nutné přípravy výrobních technologií v jednotlivých krocích jsou stanoveny minimální výrobní série knih dle typu vazby. Pro vazbu V2 je to 5 ks, pro vazby V4 a V8 je to 10 ks. Proč tomu tak je?

Lepená vazba V2 od 5 ks

Šité vazby V4…

…a V8 od 10 ks

Cena tisku vlastní knihy:

Projděte si našeho průvodce a promyslete si, jakou knihu chcete vytvořit. Následně vyplňte náš poptávkový formulář. Ozveme se zpět v nejkratším možném termínu. Probereme s Vámi nejasnosti, poradíme s řešením případných úskalí.

V tomto procesu se snažíme komunikovat s klientem osobně, telefonicky či e-mailem. Proto nemáme on-line kalkulátory výpočtu cen „jak vydat vlastní knihu“,­ ale kalkulujeme až na základě navržené a proveditelné specifikace.

Jaké knihy tiskneme? Ty Vaše…
Můžete si vytisknout knihu poezie, povídek, detektivku, sci-fi. Pohádku nebo kuchařku. Kroniku sportovního klubu nebo kapely. Knihu o obci, městě… Jaké knihy si můžete vydat?

Tisk knih pro klasická nakladatelství:

Expresní tisk knih téměř „ON-LINE“ pro profesionální nakladatele a vydavatele.
Dotisky vyprodaných titulů, testovací série a recenzní výtisky knih ještě před prvním vydáním, Print-On-Demand.
To vše umíme! Kontaktujte nás pro detailní jednání: TiskovyExpress@hrg.cz

Tento HELP je pouze obecný a je určen pro začínající uživatele. Více detailních informací z oblasti tisku můžete nalézt na PolygrafickeTahaky.cz, nebo dále na internetu.