+420 730 893 122 TiskovyExpress@hrg.cz

Vytištěno. Svázáno. Vydáno.

Teď to ještě dostat k lidem…

Přímý prodej knih za autorské ceny

Naše nakladatelství profituje z velmi efektivního procesu výroby knih na nejmodernějších tiskových a knihařských technologiích, s velmi krátkou dobou výroby.

Provozovatel služby TISKOVÝ EXPRESS se tak nezabývá tvorbou vlastního zisku z prodeje knih. Knihy vydané v naší edici, tzn. knihy, kterým bylo přiděleno naše ISBN, jsou nabízeny za ceny určené jejich autory. Taktéž způsoby prodeje, distribuce či marketingu si řídí autor (zadavatel) knihy. Provozovatel služby TISKOVÝ EXPRESS si vyhrazuje právo knihu pod vlastním ISBN nevydat.

Motivace pro autory samonakladatele

Tento systém je pro autory motivační jak z hlediska finančního, tak z hlediska expedice titulů. Peníze z prodeje knih putují přímo k autorovi, jakmile provede distribuci na koncového čtenáře (při zaslání na dobírku, osobně atd.). Navíc má autor možnost přímého jednání s prodejci a tím pádem má i šanci přesvědčit, že právě jeho dílo je ten správný prodejní bestseller. Zároveň tak dostává nejlepší zpětnou vazbu. Každopádně je rozhodně lepší začít publikovat s malým nákladem a při úspěchu postupně náklad dotiskovat a zvyšovat. Neriskujete tak vázanost investice v případě déle trvajícího prodeje.

Tímto přenecháváme našim autorům maximální prostor pro tvorbu cen a uspokojování poptávky čtenářů. Provozovatel služby proto neodpovídá za termín a způsob expedice knihy ke konečnému zákazníkovi. Toto je zcela v režii autora, zadavatele.

Pamatujte ale!

Ani sebelepší kniha se neprodá sama! Na rovinu:
Největší motivaci prodeje knihy má většinou jen jediný člověk – autor (investor).

Samotné vystavení knihy na „nějakém webu“ ještě neznamená záruku prodeje. Pokud se nebudete sami aktivně věnovat internetovému marketingu a propagaci, tak Vám samotná zmínka někde v moři internetu nepomůže.

Stejně tak nevkládejte velké naděje do motivace distributora na prodej titulu neznámého autora. Distributora maximálně zajímá první závoz na knihkupce, kde alespoň může říci – „jedná se o novinku“. Ale jaká je životnost novinky? Následně se Vám může stát, že budete platit za skladování knih v distribučním skladu…